İstanbul Haber Portalı Logo
Voleybolun Büyülü Dünyası Ayaz Kış Gününde Sıcak Anılar, Çiğdem Yorgancıoğlu

Voleybolun Büyülü Dünyası: Ayaz Kış Gününde Sıcak Anılar, Çiğdem Yorgancıoğlu

İsmini “Ordinaryüs” lakaplı Türkiye Milli Futbol Takımı’nda da ilklere imza atmış Türk futbolunun efsane gurusu futbolcu Lefter Küçükandonyadis’ten alan FB Dereağzı tesislerindeyiz. Güneşli ve ayaz bir kış gününde geçer bu yazının öyküsü.

Bir top düşünün, elinizde bir oyunun içindesiniz. Dirseklerinizi bükülü ve vücudunuza yakın tutarak topu. Ayaklarınız omuz genişliğinde açık, ağırlığınız ayak parmaklarınızın üzerinde dengeli olacak şekilde hazır bir pozisyonda. Sonra sahadaki topun yönünü ve hızını sürekli kontrol ederek, topla temas halindeyken topu gitmesini istediğiniz yere yönlendirmek için kollarınızın ön kısmını, bileklerinizi veya ellerinizi nasıl kullandığınızı düşündünüz mü hiç? Topu attıktan sonra takım arkadaşlarınızla savunma yapmak için sahada iyi bir pozisyona geçmezseniz istediğiniz kadar iyi atın topu. Başarı için yetmez. Voleybol, anda farkındalık ve çeviklik demektir; bir an bile boşluğa mahal vermez. Tıpkı diğer sporlar gibi.

Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks, Gururumuz Filenin Sultanları İle Onlar Sarı Lacivertli! (6)

Voleybolun Sihirli Dünyası: Puan Toplamak, Savunma ve Takım Oyunundan Daha Fazlası

Topu ağ üzerinden karşı takımın sahasına vurarak puan toplamak, aynı zamanda kendi sahanızı savunmaya çalışmak ve diğer takımın gol atmasını engellemenin ötesindedir belki voleybol. Hatta karşı takım üzerinde baskı oluşturarak takımıma gol atma şansı vermek için servis atarken topu güç ve isabetle file üzerinden diğer takımın sahasına göndermenin de ötesindedir. Ön kollarınızı, bileklerinizi veya ellerinizi kullanarak topu takım arkadaşlarınıza vurarak oyunda tutabilmek ve pas vermek midir voleybol? Bunun da ötesindedir.

Oyuncular ve antrenörler arasında aracılık eden liderlerdir kaptanlar. Takımın kaptanı nasıl seçilirse seçilsin, kaptan olduktan sonra voleyboldaki rolü lider konumuna yükselir. Ve bu nedenle sorumluluklar, roller ve dahil etki alanı da gelişir. Takım kaptanlığı, takımı ve onun başarısını kendinizin önüne koyan adanmışlıkla, tüm antrenmanlara ve toplantılara katılmak, tüm takım arkadaşlarını aynı şekilde adanmış ve mevcut olmaya teşvik etmek, takımın yararı için kişisel zamandan fedakarlık etmek, stratejileri ve oyunları geliştirmekle de sınırlı değildir. Kaptan, antrenman, oyun ve yarışma programlarını yönetiminin ötesinde viyoner ve hizmetkar bir liderdir; kararlı, rekabetçi ve konsantre göz bebekleridir. Maçta en ufak dikkat ve çaba eksikliğine müsade etmeyecek bir uyanıklık halidir. Çalışkan bir ekibi başarıya götürmenin haklı gururudur.

Mükemmel yönetim becerileri, açık iletişim becerileridir kaptanlık. Oyun kuralları ve stratejileri hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmak ve bilgileri güncellemektir. Takımın tüm üyelerine saygılı olmaktır. Takıma ve oyuna bağlılıktır. Ekip başarısız bile olsa takım üyelerini motive etme ve onlara ilham verme yeteneğidir.

Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks, Gururumuz Filenin Sultanları İle Onlar Sarı Lacivertli! (5)

Filenin Sultanlarıyla Zaferin ve Başarının İzinde: Eda Erdem Dündar ve Aslı Kalaç’ın Liderliğinde Türkiye Kadın Millî Voleybol Takımı

Ay yıldızlı formalarıyla izledik File’nin Sultanları’nı. Şayet zafer sevinci ve başarı için bu sevinci yaşayan ve yaşatanlar ile bir araya gelmenin totemlerine inanıyorsanız, bugün öyle bir gün. Katılımcı -Vizyoner liderliğin kazanımları, motivasyon, zafer coşkusu, kenetlenme, takım ruhu, dayanışma, takımda aidiyet, adanmışlık, sportif başarı duygusu gibi hisleri yaşamış ve bir dönem yüzme sporu takım kaptanlığı yapmış (Eurasia Corporate Games) lisanslı bir sporcu olarak ilham verici başarılı sporcularla bir arada bulunmak, sürekli başarma ve paylaşma konusunda beni teşvik etmiştir. Hayatın içindeki kararlı bir duruş ve disiplin ile yaşamanın kuşatıcılığını hatırlatır bana, branşı ne olursa olsun sporcularla olma heyecanı. Kupa ya da madalya sevinci gibi bir şeydir bu. İşte öyle bir günün öğlen ayazda kış güneşi vaktiydi bugün.

Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks, Gururumuz Filenin Sultanları İle Onlar Sarı Lacivertli! (1)

Filenin sultanları millî voleybol takım kadın oyuncusu Eda Erdem Dündar ve Aslı Kalaç, onlar dünya sıralamasında zirvedeler. 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası şampiyonu olan Türkiye kadın millî voleybol takımı ve tabii ki bugün her ne kadar etkinlikte onlarla olsam da takımın tüm oyuncuları medarı iftarımız oldu her daim. Onlar filenin sultanları. Onlar namağlup. Asla pes etmeyenler. Onlar, takımına, kulübüne ve taraftarına zafer coşkusunu verenler. 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na Olimpiyat Eleme Grubu’ndan 7 maçta 7 galibiyet aldı ve grubundan lider olarak çıkarak Olimpiyat elemesi Dünya kupasını kucaklayanlar. Cumhuriyetin 100. yılında Avrupa Şampiyonu oldular. Türk spor tarihinde takım sporlarında Avrupa Şampiyonu olan ilk takım olarak tarihe geçtiler.

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından yönetilen ve Türkiye’yi uluslararası kadın voleybol karşılaşmalarında temsil eden, antrenör Daniele Santarelli tarafından çalıştırılan Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı 2023 yaz ayından bu yana FIVB dünya sıralamasında 1. sırada bulunmakta. A Milli Kadın Voleybol Takımımızın Kaptanı – Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımının Kaptanı Eda Erdem Dündar, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı milli sporcusu smaçör Meliha Diken (İsmailoğlu), Fenerbahçe ve Türkiye A millî takımının voleybolcusu 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası şampiyonu olan Türkiye kadın millî voleybol takımı kadrolarında yer alan sultanlar ligi şampiyonu Aslı Kalaç, Türkiye erkek millî voleybol takımı ve Ukrayna’nın 2022-2023 sezonunda Polonya Süper Liginde mücadele eden Barkom-Kajanı takımında forma giyen, 2013 U21 Dünya Şampiyonası ve 2015 U23 Dünya Şampiyonalarında En İyi Pasör ödüllü Murat Yenipazar ile etkinlik sırasında anlık tebessümlerle bir anı bıraktık FB. Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerinde tarihin kayıtlarına bu fotoğraflarda.

Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks, Gururumuz Filenin Sultanları İle Onlar Sarı Lacivertli! (2)

Zirvede Tutkulu Bir Yolculuk: Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Sultanlar Ligi Şampiyonları

Bu kayıtlara vesile olan etkinlik ise; 1970’lerden beri FB kulübünün yanında yer alan ve FB kulübünün “ailemizin bir parçası” dedikleri son yıllarda futbolun yanısıra; basketbol ve voleybolda da takımın ulaşım sponsoru olan Gürsel Turizm, Karayolu Ulaşım Sponsoru olarak Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol ve Fenerbahçe Parolapara Erkek Voleybol Takımlarına özel hazırladığı otobüsü Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerinde tertiplenen törenle teslim edilmesiydi. Törene; Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt, Gürsel Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Levent Birant, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hürer Fethi Gündüz, Genel Müdürü Kerem Birant, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımı Menajeri Pelin Çelik, Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar, Fenerbahçe Parolapara Kaptanı Hasan Yeşilbudak ile voleybolcular katıldı. Törende FB şubeleri idari kadroları ile Gürsel Turizm profesyonelleri de yer aldı. Voleybolculardan Meliha Diken, Aslı Kalaç ve Murat Yenipazar da diğer konuşmacıların ardından katkılarından ötürü Gürsel Turizm’e teşekkür etti.

Mercedes-Benz marka otobüsün üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün silueti ile Takımlar ve Takımlara destek veren sponsorların logoları yerleştirilmiş. Cumhuriyetimizin 100. Yılı için iyi bir fikir. Konuşmalardan anladığım kadarıyla şayet uçak ile yolculuk edilmeyecekse, hafta sonu Ankara’ya deplasmana bu otobüs ile gidilecek. Gürsel Turizm tarafından hazırlanan otobüsün Fenerbahçe Opet ile Fenerbahçe Parolapara Erkek Voleybol Takımlarını nice şampiyonluklara taşıması umuduyla diyelim.

Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks, Gururumuz Filenin Sultanları İle Onlar Sarı Lacivertli! (3)

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar’dan Teşekkür: Gurur, Mutluluk

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı Kaptanı milli voleybolcu Eda Erdem Dündar’ın konuşmasında, “Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemize yaşattığımız gurur ve mutluluktan dolayı çok keyifliyiz. İnanıyoruz ki bu çıtayı daha da yükseğe çıkaracağız. Biz sporcular için ulaşım her zaman çok önemli oldu. Çünkü konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmeniz gerekiyor. Bunun için Gürsel Turizm’e çok teşekkür ediyoruz. Otobüsümüzü çok beğendik. Çok da konforlu. Hep birlikte inşallah başarılar kazanacağız. Bu, iş birliğinden ziyade bir aile olma kavramı. Fenerbahçe Spor Kulübü denildiği zaman bu aile olgusu, bu aidiyet, bu birliktelik her zaman ön plana çıkıyor. Sizlerle bunu yaşamak bizler için çok değerli. İyi ki varsınız.” ifadeleri yer aldı.

Organizasyonun sonunda voleybolcular, Gürsel Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Levent Birant ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hürer Fethi Gündüz’e imzalı Fenerbahçe Opet ve Fenerbahçe Parolapara formaları hediye etti. Gürsel Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Levent Birant da kaptan Eda Erdem Dündar ve Hasan Yeşilbudak’a teslimat hatırası olarak sembolik anahtar verdi.

Tekrar hayırlı olsun, nice başarılar ve zaferler temennileriyle daima iyi yolculuklar dilerim takımlara. Şimdi olduğu gibi gelecekte de canı gönülden tebriklerimizi hakeden nice başarılara ve emniyetli yolculuklara.

Haber:

Sporcu, Eğitmen Ekonomist, Araştırmacı yazar H.Çiğdem YORGANCIOĞLU

 18 Aralık 2023 FB Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri, İstanbul

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1

Ferhan Karaselçuk The Wall Art Gallery On The Wall Summer 24 Sergisi
Ferhan Karaselçuk – The Wall Art Gallery – On The Wall Summer 24 Sergisi
Narköy’de Zen Liderlik Kampı Yöneticiler Için Doğa Ve Bilgelikle Dolu Üç Günlük Yolculuk
Narköy’de Zen Liderlik Kampı: Yöneticiler için Doğa ve Bilgelikle Dolu Üç Günlük Yolculuk
Aşure Dayanışma Ve Birlik Ruhu Ile Muharrem Ayında Mutfaklarda
Aşure: Dayanışma ve Birlik Ruhu ile Muharrem Ayında Mutfaklarda
“menajerliği Telefon Açıp Business’ta Uçmakla Karıştırıyorlar” Dizem Tüzel, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
“Menajerliği telefon açıp business’ta uçmakla karıştırıyorlar” Dizem Tüzel, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Karaciğere Zararlı Yiyecekler Ve İçecekler Nelerdir
Karaciğere Zararlı Yiyecekler ve İçecekler Nelerdir?
Sanatın Evrim'i 22. Bölüm Gülay Yüksel, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 22. Bölüm – Gülay Yüksel, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
2024 İlk Yarısında Ücret Artışları Durağan Kaldı Şirketler Ne Yapacak
2024 İlk Yarısında Ücret Artışları Durağan Kaldı: Şirketler Ne Yapacak?
Türkiye’nin 2053 Sıfır Karbon Hedefine Yerli Katkı
Türkiye’nin 2053 Sıfır Karbon Hedefine Yerli Katkı
Zeynep Öykü, Türk Arplarıyla Sahne Aldı 'amherst Early Music'
Zeynep Öykü, Türk Arplarıyla Sahne Aldı ‘Amherst Early Music’
Mostafa Khanvierdi Zadeh, İran Resim Sergisi Next Pera Art Gallery
Mostafa Khanvierdi Zadeh, İran Resim Sergisi – Next Pera Art Gallery
Emre Bayar’ın Aranjörlüğüyle Elvan Elvan'dan Yeni Slow Şarkı Yürek İster
Emre Bayar’ın Aranjörlüğüyle Elvan Elvan’dan Yeni Slow Şarkı: “Yürek İster”
Moon Mimarlar İçin Devrim Yaratan Platform (2)
MOON: Mimarlar İçin Devrim Yaratan Platform
Climate Ist’24 Sergisi, İstanbul’da Sanatseverleri Bekliyor
“CLIMATE-IST’24” Sergisi, İstanbul’da Sanatseverleri Bekliyor
Rukiye Bektaş “muhafazakar Bir Ailede Büyüdüm” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Rukiye Bektaş: “Muhafazakar bir ailede büyüdüm” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Sanatın Evrim'i 21. Bölüm Deniz Say, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 21. Bölüm – Deniz Say, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Çiğdem Yorgancığlu Mim Chi 360 AtÖlyesİ'nde Mobius Yorumu
Çiğdem Yorgancığlu MIM CHI 360 ATÖLYESİ’nde Mobius Yorumu
Sinan Saygı’nın Son Kitabı 'İletişim Bir Süreçtir' Raflarda Yerini Aldı
Sinan Saygı’nın Son Kitabı ‘İletişim Bir Süreçtir’ Raflarda Yerini Aldı
Büyüleyici Ses Ve Sempatik Tavırlarıyla Osman Yüksekyayla
Büyüleyici Ses ve Sempatik Tavırlarıyla Osman Yüksekyayla
Serdar Ortaç, Sağlığına Ve İşlerine Odaklanmalı Yelda Başaran
Serdar Ortaç, “Sağlığına ve İşlerine Odaklanmalı” Yelda Başaran
Cigdem Yorgancioğlu mim Chi 360 tamtamlarla tango Cadde 24’te
Cigdem Yorgancioğlu Mim Chi 360 Tamtamlarla Tango Cadde 24’te
Hülya Yazıcı'nın Küratörlüğünde, Fatih Cağaloğlu'nda Sanat Buluşması
Hülya Yazıcı’nın Küratörlüğünde, Fatih Cağaloğlu’nda Sanat Buluşması
Dilara Kırmıt Kraliçe Krios Rolünde
Dilara Kırmıt Kraliçe Krios Rolünde
Ogün Sanlısoy Gİt Ep'sinin Sevilen Şarkısı Geri Dönme Kliplendi
Ogün Sanlısoy “GİT” EP’sinin Sevilen Şarkısı “Geri Dönme” Kliplendi
Sanatın Evrim’i 20. Bölüm – Pınar Kanber, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Uykunun Gizli Dünyası Rüyalarımızdan Ne Öğrenebiliriz, Psikoterapist Melinda Powell
Uykunun Gizli Dünyası: Rüyalarımızdan Ne Öğrenebiliriz?, Psikoterapist Melinda Powell
Yaz Partilerinin Yeni Favorisi İman Casablanca Müdür
Yaz Partilerinin Yeni Favorisi: İman Casablanca – “Müdür”
Ayşen Birgör, Pembe Yalan'ın Sözleri Ve Müziğiyle Dinleyicilerini Etkiliyor
Ayşen Birgör, Pembe Yalan’ın Sözleri ve Müziğiyle Dinleyicilerini Etkiliyor
Bosphorus Sailing Academy Ile Ortaklık Beymen Club Yelken Takımı
Bosphorus Sailing Academy ile Ortaklık: Beymen Club Yelken Takımı
Ferit Çetinkaya Yönetmenliğinde Sevda Beyazı Klip Çekimleri Tamamlandı
Ferit Çetinkaya Yönetmenliğinde “Sevda Beyazı” Klip Çekimleri Tamamlandı
Diyabet İlaçlarıyla Kilo Vermek Uzun Vadeli Başarı Mümkün Mü
Diyabet İlaçlarıyla Kilo Vermek: Uzun Vadeli Başarı Mümkün mü?
Tezcan Erol Ve Mert Aktürk İşbirliği Şahsenem'in Yeni Şarkısı Oyuncak Yaşımı Geçtim
Tezcan Erol ve Mert Aktürk İşbirliği: Şahsenem’in Yeni Şarkısı “Oyuncak Yaşımı Geçtim”
Sanatın Evrim'i 19. Bölüm Erdinç Arslan, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 19. Bölüm – Erdinç Arslan, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Milli Maç Heyecanı Vestel Amfi’de Yaşanacak! 
Milli Maç Heyecanı Vestel Amfi’de Yaşanacak! 
Pınar Deniz Magnum Özel Daveti “haz Peşindeysen”
Pınar Deniz – Magnum Özel Daveti – “Haz Peşindeysen”
Oturduğunuz Yerde Zayıflamak Ister Misiniz Yelda Başaran
Oturduğunuz yerde zayıflamak ister misiniz? Yelda Başaran
Yeni Kitap Yolda! Eray Emin Aydemir, Eylül Aşkın Ile… Özel Söyleşi
Yeni Kitap Yolda! – Eray Emin Aydemir, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Yazar Nesrin Dosdoğru'nun Yeni Romanı Babalarla Saklambaç Evrim Sanat Galerisi'nde Okuyucularla Buluştu
Yazar Nesrin Dosdoğru’nun Yeni Romanı “Babalarla Saklambaç” Evrim Sanat Galerisi’nde Okuyucularla Buluştu
Sanatçı Caner Kemahlıoğlu’nun İki Eseri Sergide Distopya Ve Yanındayım
Sanatçı Caner Kemahlıoğlu’nun İki Eseri Sergide: Distopya ve Yanındayım
Cemiyetin Ünlü İsimleri Come As You Are Lansmanında Buluştu
Cemiyetin Ünlü İsimleri Come As You Are Lansmanında Buluştu
Sanatın Evrim'i 18. Bölüm Av.serra Taşköprü, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 18. Bölüm – Av.Serra Taşköprü, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sosyal Medya Ve Kapitalizm Eleştirisi Lunatic Asylum Sergisi
Sosyal Medya ve Kapitalizm Eleştirisi: Lunatic Asylum Sergisi
İş Dünyasında Yz İnsan Kaynakları Yönetiminde Yeni Dönem
İş Dünyasında YZ: İnsan Kaynakları Yönetiminde Yeni Dönem
Yed I Sevda Konserinde Depremzede Çocukların Performansı Büyük Alkış Aldı
Yed-i Sevda Konserinde Depremzede Çocukların Performansı Büyük Alkış Aldı
“Çağdaş İle Şarkı Bahçesi” Yeniden Mi Yayınlanacak Çağdaş Suseven, Eylül Aşkın Ile… Özel Söyleşi
“Çağdaş İle Şarkı Bahçesi” Yeniden Mi Yayınlanacak? Çağdaş Suseven, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Gunsu Saracoglus Rebirth Collection Can Be Visited Until July 4th
“ReBirth, Kayıp Parça Kimde?” Sergisinin Geliri TUKD’ye Bağışlanacak
Sanatın Evrim'i 17. Bölüm Günsu Saraçoğlu, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 17. Bölüm – Günsu Saraçoğlu, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Esma Sultan Yalısında Yeni Alpet Vizyonu Çiğdem Yorgancıoğlu
Esma Sultan Yalısında Yeni Alpet Vizyonu Çiğdem Yorgancıoğlu
Mutluluk Kavramı Tartışıldı Gençlerin Derin Düşünceleri Ödül Getirdi
Mutluluk Kavramı Tartışıldı: Gençlerin Derin Düşünceleri Ödül Getirdi
Tkyd, Anadolu Panelleri Ile 2024’te Adana’da Sanayicilerle Buluşuyor
TKYD, Anadolu Panelleri ile 2024’te Adana’da Sanayicilerle Buluşuyor
Şahsenem, Anne Olduktan Sonra İlk Kez Sahnelere Döndü Ve Ödül Aldı
Şahsenem, Anne Olduktan Sonra İlk Kez Sahnelere Döndü ve Ödül Aldı