İstanbul Haber Portalı Logo
Kanada'da Eğitimin Nabzı Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks'ta

Kanada’da Eğitimin Nabzı: Çiğdem Yorgancıoğlu CHI CI Talks’ta

Cigdem Yorgancioglu -* 16-17 Mart 2024 tarihlerinde Kanada Kültür Merkezi Canadian Cultural Centre tarafından organize edilen Kanada Eğitim Günleri/Canada Edu Days etkinliğinin nabzı Cigdem Yorgancioglu CHI CI TALKS DA idi.

Dünya Gezgini Eğitmen Ekonomist Stratejist Çiğdem Yorgancioglu Chi Ci Talks, Kanada Eğitim Günleri -Edu Days ‘etkinliğine dair şu sözlere yer verdi.  

Öncelikle kendimden başlayayım Kanada Günü dünya ya geldiğim bir sır değil ama gezdiğim 107 ülke içinde henüz Kanada yok sanırım Kanada beni şu son zamanlar epey çağırıyor.Bir önceki zirvenin üzerinden daha 1 ay geçmedi. 

 Kanada’da yaşam, dil eğitimi, eğitim, üniversiteler genel anlamda  eğitim ve burs imkanları hepsi ayrı ayrı  merak konusu. Etkinlik çekilişler ve IELTS hediye de kulağa cazip geliyor. Etkinlik yarın da devam ediyor. Hayli vizyon genişletici. CANADA EDU DAYS-Kanada Eğitim Günlerine Taksim Divan Oteli ev sahipliği yaparken etkinliğin nabzını ve kültürel kuşatıcılığı yaşamak güzel.

Kanada'da Eğitimin Nabzı Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks'ta (2)

 Cigdem Yorgancioglu CHI CI TALKS ‘DA profesyoneller konuşuyoruz ,söyleşi   programının ilk söyleşi konuğu  Kanada Kültür Merkezi; kurucu başkanı ,profesyonel bir iş insanı olan İsmail İnce oldu Başta  Kendisine CHI CI TALKS söyleşi için , çözüm odaklı ve samimi yaklaşımı için , projede emeği geçen ekibine , reji de Tanıtım Dijital’e Çağatay beye , Mükemmel ev sahipliği için  İstanbul Taksim Divan Hotel’e ve emektarlarına ve Üniversite ve College ler içinde söyleşimize katılan üniversitelerin  üst düzey temsilci ya da delegeleri olann  güzel çevreci hediyesini armağan eden Sheridan College üst düzey yetkilisi sevgili Gabriela Alonso Facchini/ ye (Manager, International Business Development & Partnerships‏Manager, Sheridan ve ‘dan CHI CI TALKS’a katılan Humber College EMEA Bölge Müdürü  Kirill’Murakthanov’a e her birine teker teker teşekkürlerimle 

Kanada'da Eğitimin Nabzı Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks'ta (3)

Sizlerin de bildiğiniz gibi ChiCi Talks Diplomat, Teknokrat, Biliminsanı, Bürokrat, Hukukçu, Akademisyen, Profesyonel ve Lisanslı Sporcular, Sanatçı, Fikir Üreticileri, Mucitler, Sosyal Sorumluluk Projesi Profesyonelleri, Başarılı Liderler, Ülke ve dünyanın duayeni olarak kabul edilen iş insanları gibi alanında uzman olup multidisipliner çalışan, merak yaşam boyu öğrenme ve yeni deneyimlere açılma duygusunu diri tutan, topluma değer katan değerli insanlar ve kurum temsilcileri ile söyleşiler yaparak topluma “değerliler sayesinde daha da değer katmak” olup etkileşimde bulunulan her nevi özel ve tüzel kişiye dair, olumsuz, çatışmacı ve ötekileştirici tavırlardan tamamen uzak ,tarafsızlık, şeffaflık, bağımsızlık, sürdürülebilirlik ekseninde yapıcı eleştirel düşünce tarzını da devre dışı bırakmadan dostane, nezaketle, içtenlikle yaklaşılmasını benimseyen tarafların tümünün nitelik katkısını önemseyen bir söyleşi formatıdır. Sizinle de  emeklerinizle ve katkılarınızla yayınlarımız oldu. 

Öte yandan CHI CI TALKS , bu EDU days özelinde etkinlik motivasyonuna, yani motivasyonuma  dair şunu söyleyebilirim. Kanada Anayasası, her bireyin yasalar karşısında kanun nezdinde eşit olduğunu ve ayrım gözetilmeksizin kanunlardan eşit korunma ve hukuktan yararlanma hakkına haiz olduğunu ve herkesin vicdan, din, düşünce, inanç, ideoloji,görüş, ifade özgürlüğüne sahip olduğunu öngörür.  Konuyu daha açarsak Kanada Çokkültürlülük Yasası yani The Canadian Multiculturalism Act, Kanada Hükümetinin, çeşitliliğe saygı duymakla kalmayıp aynı zamanda onu öven bir hükümete sahip. Devlet tarafından her Kanadalının eşit muamele görmesini sağlamaya yönelik politikasını benimseyip uyguluyorlar. Kanun ayrıca: Kanada’nın çokkültürlü mirasını ve bu mirasın korunması gerektiğini de kabul ediyor.  Çokkültürlülüğün Kanada toplumunun kültürel ve ırksal çeşitliliğini yansıttığı ve Kanada toplumunun yasa ile korunduğu bir ülkeye dair Çiğdem Yorgancıoğlu Dünya Barışı,Çatışma Çözümü ve Kapsayıcılık-Kültürel Çeşitlilik projelerinin yankısını taşıyan bir ülke .Kısaca CHI CI TALKS  açısından bu nevi etkinlikler aynı zamanda sosyal sorumluluk anlayışı ile örtüşmektedir. Sosyal sorumluluk bilinci ve SDG Birleşmiş Milletler sürdürülebilir kalkınma hedeflerine yönelik amaç bakımından da etkinlik örtüşüyor. Zira Kanada Kültür Merkezi ‘de bu hedefe yönelmiş. Türk ve Kanada toplumları arasında süregelen ilişkileri iyileştirmek ve her iki toplumun bireylerinin birbirlerini daha iyi tanıtacak ve anlamasını sağlayacak bir ortam yaratmak gibi bir vizyon ortaya koymak çok kültürlülük  açısından  oldukça kuşatıcı. 

Kanada'da Eğitimin Nabzı Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks'ta (4)

 Kanada kolej ve sertifika programlarına katılım sağlayan öğrencilere: Haftada belli saatler boyunca yarım zamanlı çalışma izni, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni ve sürecin sonunda Kanada göçmenlik başvurusu yapma hakkı tanıyan bir ülke. Üstelik vatandaş olunca Türk olmaktan feragat etmeniz gerekmiyor çifte vatandaş da olabilirsiniz çeşitlilik ne güzel .Kanada Kültür Merkezi, kültür şoklarının önlenmesine yönelik öğrencilere oryantasyon ortamı da sağlıyor. YÖK denkliği merak ediyordum onun da cevabını aldım devlet üniversiteleri olduğu için denklik sorunu da yaşanmıyormuş .Çeşit çeşit seçenek bir yandan daha üçüncü üniversite okurken dördüncüsünün seçenekleri bir yanda bütünleşik doktora arayışım da öteki yana . Yayınların kliplerini CHI CI TALKS dan takip etmek ve etkinliğin son günü olan Pazar günü ‘de Kanada Edu Eğitim günlerine gitmek bence iyi fikir. “

Kanada Kültür Merkezi; Kanada’nın ve kültürünün tanıtımını, Kanada’nın bilgi ve ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlayan bağımsız bir organizasyon-. ilk olarak 2002 yılında Kanada’nın Québec eyaletinde Montréal şehrinde Türk öğrencilere hizmet vermeye başlamış 6 sene Kanada’da hizmetin ardından Türkiye’de öğrenciler ile yüz yüze iletişimin daha etkili olacağı düşünülerek 2008 ‘de İstanbul Beyoğlu’ndaki merkezine taşınmış. 2008 yılından itibaren de aktif olarak hizmet vermeye devam etmekte.

 CHI CI TALKS Söyleşileri satır aralarından 

İsmail ince: : .. Kanada Kültür Merkezi olarak Bizler  yılda iki defa Ekim ve Mart aylarında Kanada okullarının tanıtımını yapıyoruz Kanada eğitim günlerimize Kanada’dan dil okulları liseler kolejler ve üniversiteler katılıyorlar … okullar Kendi programlarını buradaki etkinliğimize katılarak tanıtmış oluyorlar-   

Humber Regional Manager EMEA  Krill Murakhtanov  Start up lar icin de en iyi şehir bizim bulunduğumuz Toronto . 

Gabriela Alonso Facchini/Sheridan College-Manager, International Business Development & Partnerships::Post graduate için en az 2.6 GPA  ortalama yeterli .yayın linklerinden seçkiler

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1

Narköy’de Zen Liderlik Kampı Yöneticiler Için Doğa Ve Bilgelikle Dolu Üç Günlük Yolculuk
Narköy’de Zen Liderlik Kampı: Yöneticiler için Doğa ve Bilgelikle Dolu Üç Günlük Yolculuk
Aşure Dayanışma Ve Birlik Ruhu Ile Muharrem Ayında Mutfaklarda
Aşure: Dayanışma ve Birlik Ruhu ile Muharrem Ayında Mutfaklarda
“menajerliği Telefon Açıp Business’ta Uçmakla Karıştırıyorlar” Dizem Tüzel, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
“Menajerliği telefon açıp business’ta uçmakla karıştırıyorlar” Dizem Tüzel, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Karaciğere Zararlı Yiyecekler Ve İçecekler Nelerdir
Karaciğere Zararlı Yiyecekler ve İçecekler Nelerdir?
Sanatın Evrim'i 22. Bölüm Gülay Yüksel, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 22. Bölüm – Gülay Yüksel, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
2024 İlk Yarısında Ücret Artışları Durağan Kaldı Şirketler Ne Yapacak
2024 İlk Yarısında Ücret Artışları Durağan Kaldı: Şirketler Ne Yapacak?
Türkiye’nin 2053 Sıfır Karbon Hedefine Yerli Katkı
Türkiye’nin 2053 Sıfır Karbon Hedefine Yerli Katkı
Zeynep Öykü, Türk Arplarıyla Sahne Aldı 'amherst Early Music'
Zeynep Öykü, Türk Arplarıyla Sahne Aldı ‘Amherst Early Music’
Mostafa Khanvierdi Zadeh, İran Resim Sergisi Next Pera Art Gallery
Mostafa Khanvierdi Zadeh, İran Resim Sergisi – Next Pera Art Gallery
Emre Bayar’ın Aranjörlüğüyle Elvan Elvan'dan Yeni Slow Şarkı Yürek İster
Emre Bayar’ın Aranjörlüğüyle Elvan Elvan’dan Yeni Slow Şarkı: “Yürek İster”
Moon Mimarlar İçin Devrim Yaratan Platform (2)
MOON: Mimarlar İçin Devrim Yaratan Platform
Climate Ist’24 Sergisi, İstanbul’da Sanatseverleri Bekliyor
“CLIMATE-IST’24” Sergisi, İstanbul’da Sanatseverleri Bekliyor
Rukiye Bektaş “muhafazakar Bir Ailede Büyüdüm” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Rukiye Bektaş: “Muhafazakar bir ailede büyüdüm” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Sanatın Evrim'i 21. Bölüm Deniz Say, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 21. Bölüm – Deniz Say, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Çiğdem Yorgancığlu Mim Chi 360 AtÖlyesİ'nde Mobius Yorumu
Çiğdem Yorgancığlu MIM CHI 360 ATÖLYESİ’nde Mobius Yorumu
Sinan Saygı’nın Son Kitabı 'İletişim Bir Süreçtir' Raflarda Yerini Aldı
Sinan Saygı’nın Son Kitabı ‘İletişim Bir Süreçtir’ Raflarda Yerini Aldı
Büyüleyici Ses Ve Sempatik Tavırlarıyla Osman Yüksekyayla
Büyüleyici Ses ve Sempatik Tavırlarıyla Osman Yüksekyayla
Serdar Ortaç, Sağlığına Ve İşlerine Odaklanmalı Yelda Başaran
Serdar Ortaç, “Sağlığına ve İşlerine Odaklanmalı” Yelda Başaran
Cigdem Yorgancioğlu mim Chi 360 tamtamlarla tango Cadde 24’te
Cigdem Yorgancioğlu Mim Chi 360 Tamtamlarla Tango Cadde 24’te
Hülya Yazıcı'nın Küratörlüğünde, Fatih Cağaloğlu'nda Sanat Buluşması
Hülya Yazıcı’nın Küratörlüğünde, Fatih Cağaloğlu’nda Sanat Buluşması
Dilara Kırmıt Kraliçe Krios Rolünde
Dilara Kırmıt Kraliçe Krios Rolünde
Ogün Sanlısoy Gİt Ep'sinin Sevilen Şarkısı Geri Dönme Kliplendi
Ogün Sanlısoy “GİT” EP’sinin Sevilen Şarkısı “Geri Dönme” Kliplendi
Sanatın Evrim’i 20. Bölüm – Pınar Kanber, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Uykunun Gizli Dünyası Rüyalarımızdan Ne Öğrenebiliriz, Psikoterapist Melinda Powell
Uykunun Gizli Dünyası: Rüyalarımızdan Ne Öğrenebiliriz?, Psikoterapist Melinda Powell
Yaz Partilerinin Yeni Favorisi İman Casablanca Müdür
Yaz Partilerinin Yeni Favorisi: İman Casablanca – “Müdür”
Ayşen Birgör, Pembe Yalan'ın Sözleri Ve Müziğiyle Dinleyicilerini Etkiliyor
Ayşen Birgör, Pembe Yalan’ın Sözleri ve Müziğiyle Dinleyicilerini Etkiliyor
Bosphorus Sailing Academy Ile Ortaklık Beymen Club Yelken Takımı
Bosphorus Sailing Academy ile Ortaklık: Beymen Club Yelken Takımı
Ferit Çetinkaya Yönetmenliğinde Sevda Beyazı Klip Çekimleri Tamamlandı
Ferit Çetinkaya Yönetmenliğinde “Sevda Beyazı” Klip Çekimleri Tamamlandı
Diyabet İlaçlarıyla Kilo Vermek Uzun Vadeli Başarı Mümkün Mü
Diyabet İlaçlarıyla Kilo Vermek: Uzun Vadeli Başarı Mümkün mü?
Tezcan Erol Ve Mert Aktürk İşbirliği Şahsenem'in Yeni Şarkısı Oyuncak Yaşımı Geçtim
Tezcan Erol ve Mert Aktürk İşbirliği: Şahsenem’in Yeni Şarkısı “Oyuncak Yaşımı Geçtim”
Sanatın Evrim'i 19. Bölüm Erdinç Arslan, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 19. Bölüm – Erdinç Arslan, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Milli Maç Heyecanı Vestel Amfi’de Yaşanacak! 
Milli Maç Heyecanı Vestel Amfi’de Yaşanacak! 
Pınar Deniz Magnum Özel Daveti “haz Peşindeysen”
Pınar Deniz – Magnum Özel Daveti – “Haz Peşindeysen”
Oturduğunuz Yerde Zayıflamak Ister Misiniz Yelda Başaran
Oturduğunuz yerde zayıflamak ister misiniz? Yelda Başaran
Yeni Kitap Yolda! Eray Emin Aydemir, Eylül Aşkın Ile… Özel Söyleşi
Yeni Kitap Yolda! – Eray Emin Aydemir, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Yazar Nesrin Dosdoğru'nun Yeni Romanı Babalarla Saklambaç Evrim Sanat Galerisi'nde Okuyucularla Buluştu
Yazar Nesrin Dosdoğru’nun Yeni Romanı “Babalarla Saklambaç” Evrim Sanat Galerisi’nde Okuyucularla Buluştu
Sanatçı Caner Kemahlıoğlu’nun İki Eseri Sergide Distopya Ve Yanındayım
Sanatçı Caner Kemahlıoğlu’nun İki Eseri Sergide: Distopya ve Yanındayım
Cemiyetin Ünlü İsimleri Come As You Are Lansmanında Buluştu
Cemiyetin Ünlü İsimleri Come As You Are Lansmanında Buluştu
Sanatın Evrim'i 18. Bölüm Av.serra Taşköprü, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 18. Bölüm – Av.Serra Taşköprü, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sosyal Medya Ve Kapitalizm Eleştirisi Lunatic Asylum Sergisi
Sosyal Medya ve Kapitalizm Eleştirisi: Lunatic Asylum Sergisi
İş Dünyasında Yz İnsan Kaynakları Yönetiminde Yeni Dönem
İş Dünyasında YZ: İnsan Kaynakları Yönetiminde Yeni Dönem
Yed I Sevda Konserinde Depremzede Çocukların Performansı Büyük Alkış Aldı
Yed-i Sevda Konserinde Depremzede Çocukların Performansı Büyük Alkış Aldı
“Çağdaş İle Şarkı Bahçesi” Yeniden Mi Yayınlanacak Çağdaş Suseven, Eylül Aşkın Ile… Özel Söyleşi
“Çağdaş İle Şarkı Bahçesi” Yeniden Mi Yayınlanacak? Çağdaş Suseven, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Gunsu Saracoglus Rebirth Collection Can Be Visited Until July 4th
“ReBirth, Kayıp Parça Kimde?” Sergisinin Geliri TUKD’ye Bağışlanacak
Sanatın Evrim'i 17. Bölüm Günsu Saraçoğlu, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 17. Bölüm – Günsu Saraçoğlu, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Esma Sultan Yalısında Yeni Alpet Vizyonu Çiğdem Yorgancıoğlu
Esma Sultan Yalısında Yeni Alpet Vizyonu Çiğdem Yorgancıoğlu
Mutluluk Kavramı Tartışıldı Gençlerin Derin Düşünceleri Ödül Getirdi
Mutluluk Kavramı Tartışıldı: Gençlerin Derin Düşünceleri Ödül Getirdi
Tkyd, Anadolu Panelleri Ile 2024’te Adana’da Sanayicilerle Buluşuyor
TKYD, Anadolu Panelleri ile 2024’te Adana’da Sanayicilerle Buluşuyor
Şahsenem, Anne Olduktan Sonra İlk Kez Sahnelere Döndü Ve Ödül Aldı
Şahsenem, Anne Olduktan Sonra İlk Kez Sahnelere Döndü ve Ödül Aldı
Rıdvan Akparlak “Öğretmek Için Eğitim Almak Gerekiyor” Eylül Aşkın Ile… Özel Söyleşi
Rıdvan Akparlak: “Öğretmek için eğitim almak gerekiyor” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi