İstanbul Haber Portalı Logo
Dubai Fitness Challenge 2023 Basladi 5949.jpg

Dubai Fitness Challenge 2023 Başladı

 

 

Dubai Fitness Challenge 2023 Başladı

 

Dubai Veliaht Prensi ve Dubai Yürütme Konseyi Başkanı olan Şeyh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum’un Dubai’yi dünyanın en aktif şehirlerinden biri yapma vizyonunu desteklemek için bir girişimi olan Dubai Fitness Challenge (DFC), 28 Ekim’de başladı. 

Bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek olan DFC, 30 gün boyunca spor etkinlikleri ve aktivitelerle dolu bir takvim sunuyor ve arkadaşları, aileleri, ziyaretçileri, iş arkadaşlarını ve toplulukları 30 gün boyunca üst üste 30 dakika egzersiz yapmaya teşvik ediyor. Dubai’nin bayrak gemisi etkinlikleri olan Dubai Koşusu (Dubai Run) ve Dubai Bisiklet Sürüşü’nün (Dubai Ride) yanı sıra Dubai Stand Up Paddle’ın da eklendiği bu yılki Challenge, 28 Ekim Cumartesi’den 26 Kasım Pazar’a kadar sürecek.

Bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek olan Dubai Fitness Challenge için kayıtlar açıldı. Dubai’nin en büyük fitness etkinliği, bu yıl 28 Ekim ile 26 Kasım tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Dubai Fitness Challenge, tüm sakinleri ve ziyaretçileri 30 gün boyunca 30 dakika egzersiz yapmaya davet eden bir şehir çapında bir girişim. Etkinlik, ücretsiz ve kapsayıcı fitness köyleri, etkinlikler, topluluk merkezleri, dersler ve aktivitelerle dolu bir takvim sunuyor.

Bu yıl Dubai Fitness Challenge, 30 gün boyunca, kurulacak üç fitness köyünde gerçekleştiriliyor. Bunlardan biri, Dubai’nın en ikonik kıyı noktalarından birinde bulunan hareketli bir spor aktivitesi merkezi DP World Kite Beach Fitness Village. Ayrıca, rehberli bisiklet parkurları, pump parkuru ve ücretsiz bisiklet kiralama imkanı sunan RTA Mushrif Park Cycle Centre ve koşu ve bisiklet tutkunları için nihai bir destinasyon görevi görecek olan Meraas tarafından sunulan Run and Ride Central bulunuyor.

Challenge kapsamında ayrıca Dubai Silicon Oasis, Dubai Multi Commodities Centre (DMCC), Hatta, Dubai International Financial Centre (DIFC) ve Dubai Police Officers Club dahil olmak üzere şehir genelinde 25 topluluk fitness merkezi sunuyor.

DP World tarafından sunulan Dubai Ride ise bu yıl 12 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek. Yollar ve Ulaşım Kurumu tarafından desteklenen etkinlik, ailelere, rekreasyonel bisikletçilere ve bisiklet tutkunlarına Şeyh Zayed Yolu ve Downtown Dubai boyunca Dubai’nin ikonik simge yapıları arasında pedal çevirerek gerçekten unutulmaz bir deneyim sunacak.

Mai Dubai tarafından sunulan ve Sun and Sand Sports tarafından desteklenen popüler Dubai Run da geri dönüyor. Katılımcılar, Şeyh Zayed Yolu’nda koşacaklar. Dubai Fitness Challenge’ın 26 Kasım Pazar günü sona ereceği etkinlik, ailelere, hevesli koşuculara ve profesyonellere dünyanın en büyük ücretsiz eğlenceli koşusuna katılma şansı verecek. Geçen yıl Dubai Ride’a 34.897 bisikletçi katılırken, Dubai Run’da ise 193.000 koşucu, koşucu ve yürüyüşçü yer alarak her iki etkinliğe de rekor katılım sağladı.

Dubai Fitness Challenge takvimini renklendirecek heyecan verici yeni bir mega etkinlik ise Dubai Stand-Up Paddle olacak. Hatta’nın nefes kesen ve ikonik mekanında gerçekleşecek etkinlik, fitness ve zindeliğe adanmış unutulmaz bir gün vaat ediyor. 18 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek etkinlikte katılımcılar, rehberli eğitim seanslarına ve toplu bir meydan okuma etkinliğine katılacak ve ardından huzurlu bir gün batımı yoga seansı ile rahatlayacak. Sorunsuz bir deneyim sağlamak için katılımcılar Dubai’den ulaşım ve en kaliteli paddleboard’lara ücretsiz erişim sağlayabilecek.

Dubai Festivaller ve Perakende Kurumu (DFRE) CEO’su Ahmed Al Khaja, şunları söyledi: “Dubai Veliaht Prensi ve Dubai İcra Kurulu Başkanı Şeyh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum’un vizyoner liderliğinde yürütülen Dubai Fitness Challenge, sakinleri ve ziyaretçileri daha aktif bir yaşam tarzı benimsemeye ve daha sağlıklı bir geleceğe bağlılık göstermeye teşvik etmeye devam ediyor. Dubai Fitness Challenge, her geçen yıl Dubai’nin dünyanın en aktif şehirlerinden biri olmasını sağlamak için liderliğimizin özverisini ortaya koyan en büyük şehir fitness etkinliklerinden biri haline geldi. Bu yılki etkinlik için, adidas gibi küresel ortaklardan oluşan etkileyici bir kadroyla çalışarak daha da büyük ve daha kapsayıcı bir fitness aktiviteleri ve etkinlikleri dizisi sunacağız. Öncelikli odak noktamız, şehir sakinleri veya ziyaretçiler olsun, yaş veya fitness seviyelerinden bağımsız olarak herkesi dışarı çıkmaya ve 30 gün boyunca 30 dakikalık günlük aktiviteyi tamamlamaya teşvik etmek.”

Dubai Spor Konseyi (DSC) Genel Sekreteri Saeed Hareb ise şunları söyledi: “Dubai Veliaht Prensi ve Dubai İcra Kurulu Başkanı Şeyh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum’un çığır açan bir girişimi olan Dubai Fitness Challenge, vatandaşlar arasında uyumla birlikte toplumun refah ve canlılığına odaklanan gelişen bir çevreye sahip olmak için liderliğimizin vizyonunu ve hedefini somutlaştırıyor. Ayrıca, bu girişim günlük sporun aktif ve sağlıklı bir topluma sahip olmada oynadığı önemli rolü vurguluyor. Başlangıcından bu yana Dubai Fitness Challenge hem yurt içinde hem de yurt dışında kalıcı bir etki bırakarak olağanüstü bir başarı ve önemli bir büyüme elde etti. Bu girişimin etkisinin 30 günün ötesine uzandığına inanıyoruz, çünkü birçok spor tutkunu, önceki etkinliklerden sonra şehre yayılmış düzenli fiziksel aktiviteyi benimsedi ve fitness’ın fiziksel ve zihinsel sağlıklarına getirdiği sayısız faydaya olan yeni inancıyla bunu sürdürdü. Dubai Ekonomi ve Turizm Departmanı ile ortaklaşa sunduğumuz Dubai Fitness Challenge’ın 7. Edisyonunu sunmaktan gurur duyuyoruz.”

Dubai Fitness Challenge, Dubai Ekonomi ve Turizm Departmanı (DET) ve Dubai Spor Konseyi tarafından düzenleniyor. Etkinliğin sunum ortakları ise DP World, Dubai South, Mai Dubai, Meraas ve Dubai Yol ve Ulaşım Kurumu (RTA) oldu. Proje ortakları arasında ise; Sun and Sand Sports, DP World tarafından AVIV Klinikleri, Dubai Ticaret Odaları, Emirates Havayolları, Emirates NBD, Etisalat by E&, Mubadala Health, Optimum Nutrition, Talabat, Shamal – Kite Beach ve Emaar yer alırken, Aster Hastaneleri, Klinikleri ve Eczaneleri, Arabian Automobiles Co, Cigna, Emarat, Lipton ve SIRO; Medya Ortağı Arabian Radio Network (ARN) resmi ortaklar arasında yer alıyor. Dubai Fitness Challange’a ayrıca Hükümet Ortakları olarak Dubai Ambulans Hizmetleri Kurumu, Etkinlik Güvenlik Komitesi, Dubai Bilgi ve İnsan Gelişimi Kurumu (KHDA), Dubai Belediyesi, Dubai Polisi ve Emirlikler Okullar Kurumu destek veriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1

Sanatın Evrim'i 23. Bölüm Erdoğan Paksoy, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 23. Bölüm – Erdoğan Paksoy, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Ferhan Karaselçuk The Wall Art Gallery On The Wall Summer 24 Sergisi
Ferhan Karaselçuk – The Wall Art Gallery – On The Wall Summer 24 Sergisi
Narköy’de Zen Liderlik Kampı Yöneticiler Için Doğa Ve Bilgelikle Dolu Üç Günlük Yolculuk
Narköy’de Zen Liderlik Kampı: Yöneticiler için Doğa ve Bilgelikle Dolu Üç Günlük Yolculuk
Aşure Dayanışma Ve Birlik Ruhu Ile Muharrem Ayında Mutfaklarda
Aşure: Dayanışma ve Birlik Ruhu ile Muharrem Ayında Mutfaklarda
“menajerliği Telefon Açıp Business’ta Uçmakla Karıştırıyorlar” Dizem Tüzel, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
“Menajerliği telefon açıp business’ta uçmakla karıştırıyorlar” Dizem Tüzel, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Karaciğere Zararlı Yiyecekler Ve İçecekler Nelerdir
Karaciğere Zararlı Yiyecekler ve İçecekler Nelerdir?
Sanatın Evrim'i 22. Bölüm Gülay Yüksel, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 22. Bölüm – Gülay Yüksel, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
2024 İlk Yarısında Ücret Artışları Durağan Kaldı Şirketler Ne Yapacak
2024 İlk Yarısında Ücret Artışları Durağan Kaldı: Şirketler Ne Yapacak?
Türkiye’nin 2053 Sıfır Karbon Hedefine Yerli Katkı
Türkiye’nin 2053 Sıfır Karbon Hedefine Yerli Katkı
Zeynep Öykü, Türk Arplarıyla Sahne Aldı 'amherst Early Music'
Zeynep Öykü, Türk Arplarıyla Sahne Aldı ‘Amherst Early Music’
Mostafa Khanvierdi Zadeh, İran Resim Sergisi Next Pera Art Gallery
Mostafa Khanvierdi Zadeh, İran Resim Sergisi – Next Pera Art Gallery
Emre Bayar’ın Aranjörlüğüyle Elvan Elvan'dan Yeni Slow Şarkı Yürek İster
Emre Bayar’ın Aranjörlüğüyle Elvan Elvan’dan Yeni Slow Şarkı: “Yürek İster”
Moon Mimarlar İçin Devrim Yaratan Platform (2)
MOON: Mimarlar İçin Devrim Yaratan Platform
Climate Ist’24 Sergisi, İstanbul’da Sanatseverleri Bekliyor
“CLIMATE-IST’24” Sergisi, İstanbul’da Sanatseverleri Bekliyor
Rukiye Bektaş “muhafazakar Bir Ailede Büyüdüm” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Rukiye Bektaş: “Muhafazakar bir ailede büyüdüm” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Sanatın Evrim'i 21. Bölüm Deniz Say, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 21. Bölüm – Deniz Say, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Çiğdem Yorgancığlu Mim Chi 360 AtÖlyesİ'nde Mobius Yorumu
Çiğdem Yorgancığlu MIM CHI 360 ATÖLYESİ’nde Mobius Yorumu
Sinan Saygı’nın Son Kitabı 'İletişim Bir Süreçtir' Raflarda Yerini Aldı
Sinan Saygı’nın Son Kitabı ‘İletişim Bir Süreçtir’ Raflarda Yerini Aldı
Büyüleyici Ses Ve Sempatik Tavırlarıyla Osman Yüksekyayla
Büyüleyici Ses ve Sempatik Tavırlarıyla Osman Yüksekyayla
Serdar Ortaç, Sağlığına Ve İşlerine Odaklanmalı Yelda Başaran
Serdar Ortaç, “Sağlığına ve İşlerine Odaklanmalı” Yelda Başaran
Cigdem Yorgancioğlu mim Chi 360 tamtamlarla tango Cadde 24’te
Cigdem Yorgancioğlu Mim Chi 360 Tamtamlarla Tango Cadde 24’te
Hülya Yazıcı'nın Küratörlüğünde, Fatih Cağaloğlu'nda Sanat Buluşması
Hülya Yazıcı’nın Küratörlüğünde, Fatih Cağaloğlu’nda Sanat Buluşması
Dilara Kırmıt Kraliçe Krios Rolünde
Dilara Kırmıt Kraliçe Krios Rolünde
Ogün Sanlısoy Gİt Ep'sinin Sevilen Şarkısı Geri Dönme Kliplendi
Ogün Sanlısoy “GİT” EP’sinin Sevilen Şarkısı “Geri Dönme” Kliplendi
Sanatın Evrim’i 20. Bölüm – Pınar Kanber, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Uykunun Gizli Dünyası Rüyalarımızdan Ne Öğrenebiliriz, Psikoterapist Melinda Powell
Uykunun Gizli Dünyası: Rüyalarımızdan Ne Öğrenebiliriz?, Psikoterapist Melinda Powell
Yaz Partilerinin Yeni Favorisi İman Casablanca Müdür
Yaz Partilerinin Yeni Favorisi: İman Casablanca – “Müdür”
Ayşen Birgör, Pembe Yalan'ın Sözleri Ve Müziğiyle Dinleyicilerini Etkiliyor
Ayşen Birgör, Pembe Yalan’ın Sözleri ve Müziğiyle Dinleyicilerini Etkiliyor
Bosphorus Sailing Academy Ile Ortaklık Beymen Club Yelken Takımı
Bosphorus Sailing Academy ile Ortaklık: Beymen Club Yelken Takımı
Ferit Çetinkaya Yönetmenliğinde Sevda Beyazı Klip Çekimleri Tamamlandı
Ferit Çetinkaya Yönetmenliğinde “Sevda Beyazı” Klip Çekimleri Tamamlandı
Diyabet İlaçlarıyla Kilo Vermek Uzun Vadeli Başarı Mümkün Mü
Diyabet İlaçlarıyla Kilo Vermek: Uzun Vadeli Başarı Mümkün mü?
Tezcan Erol Ve Mert Aktürk İşbirliği Şahsenem'in Yeni Şarkısı Oyuncak Yaşımı Geçtim
Tezcan Erol ve Mert Aktürk İşbirliği: Şahsenem’in Yeni Şarkısı “Oyuncak Yaşımı Geçtim”
Sanatın Evrim'i 19. Bölüm Erdinç Arslan, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 19. Bölüm – Erdinç Arslan, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Milli Maç Heyecanı Vestel Amfi’de Yaşanacak! 
Milli Maç Heyecanı Vestel Amfi’de Yaşanacak! 
Pınar Deniz Magnum Özel Daveti “haz Peşindeysen”
Pınar Deniz – Magnum Özel Daveti – “Haz Peşindeysen”
Oturduğunuz Yerde Zayıflamak Ister Misiniz Yelda Başaran
Oturduğunuz yerde zayıflamak ister misiniz? Yelda Başaran
Yeni Kitap Yolda! Eray Emin Aydemir, Eylül Aşkın Ile… Özel Söyleşi
Yeni Kitap Yolda! – Eray Emin Aydemir, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Yazar Nesrin Dosdoğru'nun Yeni Romanı Babalarla Saklambaç Evrim Sanat Galerisi'nde Okuyucularla Buluştu
Yazar Nesrin Dosdoğru’nun Yeni Romanı “Babalarla Saklambaç” Evrim Sanat Galerisi’nde Okuyucularla Buluştu
Sanatçı Caner Kemahlıoğlu’nun İki Eseri Sergide Distopya Ve Yanındayım
Sanatçı Caner Kemahlıoğlu’nun İki Eseri Sergide: Distopya ve Yanındayım
Cemiyetin Ünlü İsimleri Come As You Are Lansmanında Buluştu
Cemiyetin Ünlü İsimleri Come As You Are Lansmanında Buluştu
Sanatın Evrim'i 18. Bölüm Av.serra Taşköprü, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 18. Bölüm – Av.Serra Taşköprü, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sosyal Medya Ve Kapitalizm Eleştirisi Lunatic Asylum Sergisi
Sosyal Medya ve Kapitalizm Eleştirisi: Lunatic Asylum Sergisi
İş Dünyasında Yz İnsan Kaynakları Yönetiminde Yeni Dönem
İş Dünyasında YZ: İnsan Kaynakları Yönetiminde Yeni Dönem
Yed I Sevda Konserinde Depremzede Çocukların Performansı Büyük Alkış Aldı
Yed-i Sevda Konserinde Depremzede Çocukların Performansı Büyük Alkış Aldı
“Çağdaş İle Şarkı Bahçesi” Yeniden Mi Yayınlanacak Çağdaş Suseven, Eylül Aşkın Ile… Özel Söyleşi
“Çağdaş İle Şarkı Bahçesi” Yeniden Mi Yayınlanacak? Çağdaş Suseven, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Gunsu Saracoglus Rebirth Collection Can Be Visited Until July 4th
“ReBirth, Kayıp Parça Kimde?” Sergisinin Geliri TUKD’ye Bağışlanacak
Sanatın Evrim'i 17. Bölüm Günsu Saraçoğlu, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 17. Bölüm – Günsu Saraçoğlu, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Esma Sultan Yalısında Yeni Alpet Vizyonu Çiğdem Yorgancıoğlu
Esma Sultan Yalısında Yeni Alpet Vizyonu Çiğdem Yorgancıoğlu
Mutluluk Kavramı Tartışıldı Gençlerin Derin Düşünceleri Ödül Getirdi
Mutluluk Kavramı Tartışıldı: Gençlerin Derin Düşünceleri Ödül Getirdi
Tkyd, Anadolu Panelleri Ile 2024’te Adana’da Sanayicilerle Buluşuyor
TKYD, Anadolu Panelleri ile 2024’te Adana’da Sanayicilerle Buluşuyor