İstanbul Haber Portalı Logo
Çiğdem Yorgancıoğlu'ndan Zeynep Özyağcılar'ın Oyununa Dair En Güzel Perçemim, En Güzel Parçam Mıydı Yoksa!

Çiğdem Yorgancıoğlu’ndan Zeynep Özyağcılar’ın oyununa dair “En güzel perçemim, en güzel parçam mıydı yoksa!”

Zeynep Özyağcılar’ın senaryosunu yazdığı ve aynı zamanda  oynadığı, Kayhan Berkin’in yönettiği tiyatro oyunu En Güzel Parçam’a dair Türkçe ve İngilizce Uluslararası Tiyatro Eğitmeni, Mim Chi 360 Drama Dans Tiyatrosu platform  kurucusu performans sanatçısı ve Dünyanın 5 kıtasında uygulayıcısı Çiğdem Yorgancıoğlu şöyle konuştu;

”En güzel parçam” oyunu epey Ödül almış. En iyi kadın oyuncu, en iyi ışık tasarımı,en iyi dekor tasarım,en iyi oyun ödülü almış . Sonuna kadar hak eden multidisipliner bir çalışmanın nitelikli  yoğun emeğini ve muhteşem danslarını izlemek coşkulu ve umutlu bir akşamı yaşattı bizlere .Lions kulübü dostlarımız burada güzel bir amaç için geldiler, sanırım hepsi güzelin de fazlasını alıp ayrılmışlardır, gülme ikonu olsun burada sözlerim  ” güzelleme” gibi oldu girizgah.

Çiğdem Yorgancıoğlu'ndan Zeynep Özyağcılar'ın Oyununa Dair En Güzel Parçam Mı, En Güzel Perçemim (1)

ÇİĞDEM YORGANCIOĞLU ndan ZEYNEP ÖZYAĞCILAR OYUNUNA DAİR  ” EN GÜZEL PARÇAM, EN GÜZEL PERÇEMİM BELKİ DE KESİP ATTIĞIMDA BENDEN KOPAMAYAN . EN GÜZEL PARÇAM BENDEN HİÇ KOPUP GİTMEYEN. EN GÜZEL PARÇAM MİNİMİNNACIK İKEN KANSER OLDU DİYE HİÇ SAÇI PERÇEMİ KOPMAYAN, KESİLMEYEN … AŞKIN DA, SAÇIN PERÇEMİN DE KÖKÜ BİZDE … İNSAN NOKSANDIR AMA ONLAR EKSİLİP GİTMEZLER ASLINDA .UMUT VE SEVGİ YUKU BIZDE SAKLI BİR OYUN. ‘ BELKİ DE EN GÜZEL PERÇE A DAİR : Zeynep Özyağcılar’ın En güzel ÇİĞDEM YORGANCIOĞLU EN GÜZEL PARÇAM’ A DAİR 

Festival Tadındaki trajikomik müzikal Oyunda sahnede sadece sahne tasarımı değil “Endüstriyel tasarım” var. sanal gerçeklik gözlükleri ile bir daha bakmak istiyorum hepsine bir de üç boyutlularla. 

İsme dair ilk duyunca battlefield 2042 geliyor akla , oyun ise bambaşka .Etkileyici bir anlatım dili .En güzel parçamız belki de bütünden hiç kopmamış olandır.

ilişkilere ve kadının hayattaki rolüne dair soruları ya da başka deyişle bir davası var oyunun. Tiyatro Martı ve Zeynep hanım güzel bir esere imzalarını atmışlar. Konu itibariyle  yapay zekaya da aşk ve kadın üzerine  odaklanınca evvela kısaca şunu söyleyeyim uzun cümlelerle anlatamayacağınız sahneler için ..şu birkaç kavramı düşündürdü ilk bakışta … AŞKIN ALGORİTMASI  AŞKIN SİNİR AĞLARI AŞKTA DERİN ÖĞRENME,AŞKTA TERSİNE MÜHENDİSLİK.Anlatıya dair,zamansal olarak gelecekte  geçen bir oyun. Artık her şeyin tüketilmesinin giderek ivmelendiği zamanlarda. İlişkilerin robot yapay zeka ve pek nadiren insanlarla yaşandığı seneler demiş sanatçı tanımlarken. Aşk var mı yok mu  sorgulaması gerçek ve sanal nedir soruları paralelinde akıyor . Eğer”aşk” varsa bir  illüzyon olma ihtimaline atıflar var, illüzyonun “yok” olamayacağına dair de aynı zamanda. Deneme mahiyetinde satın alınan bir yapay zeka üzerinden bir anlatı .Şiirler ve  şairleri düşündürttü bana  oyun. Hani Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Aşk dediğin nedir ki /Tenden bedenden sıyrık /Çocukların içinde/ Yaşadığı bir çığlık der ya öyle işte. Ya da Özdemir Asaf’ın LAVİNİA  için “Sana gitme demeyeceğim. Üşüyorsun ceketimi al. Günün en güzel saatleri bunlar. Yanımda kal. Sana gitme demeyeceğim dizeleri çınladı içimde .”dizeleri. Ve burada anmadığım niceleri 

Evlilik, çocuk aşkın ve kadını anlamanın kadının kendini anlamasında ve nöronlarının neresinde?  kadının tamamlanmasında tam  olmasında çocuk sahibi olması olmazsa olmaz bir gereklilik midir? ontolojik olarak varoluşa ya da var olmaya  baktığımızda İnsana gereken bir  insan mı  yoksa kendi ademini yaratmak yeni bir açılım mı ?  Mümkün Müydü ele ele tutuşmadan? Denemeye değmez miydi? Oyunumuzun kahramanı onaylamadığı halde bir yapay zeka satın almasıyla başlayan bir ve sürekli dönüşen değişen evrilen  aşk yolculuğu .Sonra gerçekler girer devreye. Kadına yüklenmiş normlar, baskılar. Tipik kadın arketipin karşısında zinciri kıran ezberi bozan bir psikiyatrist therapist ve aşkla iyileşen Destina ya da Zeynep.Yapay zeka sözünü duyunca soğuk bir robot düşünüyorsunuz içinden sıcacık yıldızdan bir kalp çıkıyor.

Çiğdem Yorgancıoğlu'ndan Zeynep Özyağcılar'ın Oyununa Dair En Güzel Parçam Mı, En Güzel Perçemim (3)

Bundan 38 sene öncesi ornitoloji ve kuş gözlemciliğine merak salmıştım latince isimleri ile öğrenirdik ve Larus Ridibundus derdim Martı ya epey izlemiştim onları ve davranışlarını . hep büyülü gelmiştir bana .Fakat burada böyle bir büyüyü yaşayacağımı bilmiyordum .Tiyatro Martı’ya ilk adımım burada bir iyi ki var. Ezberbozan bir şeyler var burada , Bugünden geleceğe bakmış olsam ve bu oyunda ve oyuncu sanatçıda . Yapay Zeka ile kurduğu bağlantılar 25 sonrayı mı anlatır bilmem ama belki Türkiye kendi ülke geleceğine baksa; İzlediğim Yeni ve geleceğin  Diva sanatçı yıldızlarından birini daha  tıpkı kıymetli merhume duayen  sanatçı Yıldız Kenter gibi başarılı ve  tek kişilik sahne alan bir oyuncusu gibi  bir sanatçıyı ülke bünyesinde olmasının haklı gururunu yaşar gibi bir görünüm çıkacak  diye seziyorum .İstanbul Devlet Opera ve Balesi’ni en yüksek puanla kazanmanın içinin hiç de boş ve ezber olmadığı sahneye yansımış tek kişinin sahneyi doldurması kolay değildir hem de iki saate yakın bir süre boyunca .  Yıldız , elinde yüreğinde….Yıldız bir Yapay zeka. Oli isimli 6 köşeli yıldızı (sanırım sahneye yakındım ve köşeleri doğru saydım)  “kendi” parçası gibi. Psikiyatrist Destina’nın aşk öyküsünde ““kendi olmasının da “ tadı da saklı gibi. Yapayla zekayla aşk yaşayıp önümüze yapay olmayan bir duyguyu koyabilmek sanırım bu nacizane sözleri hakediyor.  Gayet akışkan akıcı bir oyun. İzleyiciye duygu geçişini düşününce salondaki kadınlardan hiç birinin kendi içindeki Destina özelliklerinden en az birini bile yaşamadığını söylemesi yalan olurdu kanımca.

Oyuna gidecekseniz oyun başlamadan sahnede gördüğünüz tasarımı dikkatle izleyin, son derece ince tasarımlar dolu ama sahne tasarımlara odaklanmak için gözünüzü kaçırmaya bile vaktiniz olmayacak neredeyse  böylesi doyurucu bir oyunu performans ile önümüze oyunu  bir eser olarak sunan  ve dansın büyüsünün de bizleri içine alan Zeynep Özyağcılar’a bakmaktan. Hani böyle söyleyince soyadının da çağrışımı ile çok da “yağ çeker gibi oldu” böyle  düşündürebilir size ama oyunu izlememiş olanın eksik varsayımı olur bu sadece . Hakikaten mükemmel! Oyuncu olmanın ötesine geçebilmiş bir Sanatçı. Yoğun ve örgün bir emek tadı var her anda ve dans adımlarında, beden kıvrımlarında ve keskinliklerinde .

Oyunda dijital asistan var eşyalar da konuşuyor.Taş Devri çizgifilmlerini anımsıyorum sonra diyorum ki Zeynep hanım yapay zekayı değil primatları ,bonoboları bile önümüze sunsa sanırım benzer  bir pırıltıyı hissederdik. Oyunda yapay zeka var ama biz burada sahnede  izlediğimiz oyuna içine hiç romantizm karışmamış “kurgu sanal aşk” da diyemeyiz . Bu iyi haber gibi gözüküyor .Pandoranın kutusundaki “umut “ bu olsa gerek. Sonu ayrılık olsa da olmasa … Bu duygu geçişi iyi kanımca. Ödüm koptu oyunun akışında ,bunca ince zeka kıvrımlarında bu seviyeye çıkınca oyun bir terapistin ağzından “ruh eşim” sözü çıkarak indirgemeci bir yaklaşım gelir diye.Neyseki gelmedi  bu da bir iyi ki idi. Senaryo da ustalıklı düşünülüp yazılmış. Her kavram bulamaç edilip izleyicinin önüne  daha çok gülünsün diye bilinçsizce atılmamış. Tabi bu benim izlemimim.

Çiğdem Yorgancıoğlu'ndan Zeynep Özyağcılar'ın Oyununa Dair En Güzel Parçam Mı, En Güzel Perçemim (4)

Hem güldük hem düşündük hem de keyif aldık. kendi yazmış ve oynuyor “en güzel parçam” söylemesi bile güzel.  diye komedi muzikal , yapay zeka ile Bir Aşk Hikayesini, bir kadının dansla aşkla iyileşme hikayesini alışılmadık şekilde izleyiciye sunan paradigm dışı, zeka pırıltısı son derece güçlü pırıl pırıl bir oyun. Yerebakan yürek yakan şıpsevdi buzdolabını Baba Erdal Özyağcılar kahve makinasını Anne Güzin Özyağcılar seslendiriyor.Birbirine son derece düşkün tiyatrocu bir aile  Erdal Özyağcılar & Güzin Özyağcılar & Zeynep Özyağcılar birlikte güçlü .Hepsi birbirinin en güzel parçası . Onlar da oyuna dahil.

Onlar da Tiyatro Martı’nın kurucuuları emekçileri. Hepsi birbirinin iyikileri.

İyi demişken Biletlerin geliri de iyilik projesi için Çocukluk Çağı Kanseri özelinde projeye bir cihaz alımı için yönlenecek. Geçtiğimiz ay çekimleri gerçekleşem CHI CI TALKS söyleşimizde projeler üzerine söyleştiğimiz  değerli dostumuz Lions Kulübü 118 Y Çocukluk Çağı Kanserleri Komite Başkanı değerli dostumuz Deniz Molu’’ya organizasyon ve daveti için  teşekkür ederim.

Lions Kulübü 118 Y Çocukluk Çağı Kanserleri Komite Başkanı Deniz Molu ve Çiğdem Yorgancıoğlu  Çocukluk Çağı Kanserleri Kilercibaşı Köşkü’nde Cigdem Yorgancioglu Chi Ci Talks Söyleşisinde davetliler ve akredite basın önünde bir farkındalık geliştirme hedefine yönelik  Lions  Kilercibaşı Köşkünde daha önce gerçekleşen söyleşinin videosu yer almaktadır .-  Çocukluk Çağı Kanserleri

BAŞLIKTAKİ ATIF dünya güzeli çocuklara atfedilmiştir hepsinin şifa bulması dileğiyle 

Kısaca Başarılı bir  prodüksiyon  “iyi ki dediğim bir geceyi yaşadım . Sanatçıyı ailesini ve emeği geçen herkesi tebrik ederim.

 EN GÜZEL PARÇAM MI  ,EN GÜZEL PERÇEMİM?   EN GÜZEL PARÇAM ,EN GÜZEL PERÇEMİM Mİ ?   ” EN GÜZEL PERÇEMİM  EN GÜZEL PARÇAM MIYDI YOKSA!   ” EN GÜZEL PARÇAM  İDİ EN GÜZEL PERÇEMİM VE YİNE GÜZEL.         EN GÜZEL PARÇAM ..KESİP ATILDIĞINDA BENDEN HİÇ KOPUP GİTMEYEN…

H.ÇiğdemYorgancıoğlu Dans ve Teatral Dans Kariyerinden Örnekler 

Bale –Şişli TerakkiLisesi İlkokul – Kısa Süreli Etkinlikler Folklor Şişli Terakki Lisesi -İlkokul-Kısa Süreli Etkinlikler Modern Dans Boğaziçi Üniversitesi –Eğitmen:Zeynep Günsur 1985 -Boğaziçi Üniversitesi Tiyatro Kulübü 1994 İngiltere PortoBello -Solo & Contact Doğaçlama Dansı 1998 Budapeşte Vaci Utza MIM CHI 360 SokakDansları –Kurt Cobain Breezes Çek Cumhuriyeti 2005 Mim Chi SokakDansı Futbol Stili –Kafka Metamorfoz Dansı-“Krizalit Kristalin” 1997New York Central Park Sirtaki Stili Mim Chi Dansı Renkli PantolonMaori Kabileleri 2003 Yeni Zelanda Rotorua –MIM CHI Haka Dansı Mim chi fusion–”haka shaka” Masai Mara Kabileleri-Kikuyu Kabileleri Dansı 2008 ;Kenya (Son Seans :Hakuna Matata Mım Chı 360 MIM CHI 360 KabileDansları 2000 Hollanda Dam Meydanı MIM CHI 360 Sokak Dansı 2002Madrid Plaza Mayor -Sessizlik 2004 Atina Sirtaki MIM CHI tarzı füzyon–Yunan Mitolojisi PROMETHEUS BAKUS VE ATEŞ 2005 Ağustos ,Opera Tarzı Mim Chi dramadansı -2005 Ağustos ,Opera Style Mim Chi drama dans tiyatrosu Wien Avusturya2005 MIM Chi 360 Florida Balo Salonu partneri İ.Icten ile dansstili 2009 Hindistan Bombay _Indian Kathak Dans Stili MIM CHI 2008–Bahamalar Karayipler Salsabely Stili Deniz Kızı Dansı-MIM CHI 360 ile JunkanooUygulamaları 2008 TEKMAN ERZURUM’da çocuklar için aktiviteler için SanatTiyatrosu Dans Performansı lideri by TURKCELL Dubai Ocak 2006 BAE Mım Chı360 Hint Dans Stili Katar Ekim 2009 Doha After Performance Hint UsulüMim Chı – Türk Oryantal Füzyon İznik Folklor Festivali Juri Üyesi -2. İznik Uluslararası Folklor Festivali 2018 Nisan, Tokyo Japonya MIM CHI 360 SakuraDansı –Kendo stili –Kabuki Stili 2018 Aralık, Çin Guangzhou Savaş DanslarıTangoda Yemen İçişleri Bakanlığı- Tasev Tango Dansı –Gaziantep Yemenisi Yaşatma DerneğiTango Terapi Platformu :Founder –Kurucu 2020 Ci Tango Konuşmaları :Creator–Anchorwoman Tango Etkinlik Organizatörü :Fuar Tango Etkinlik Küratörü ICCLütfi Kırdar İstanbul Mart 2020 (4 gün …) Lions Kulübü Konuğu – Sosyal DansPartnerlerinden Biriyle Tango Sosyal Dans Gösterisi Lions Kulübü -İstanbul Yelken kulübü -2023  2023 Tarihi Hüsrev KethüdaHamamı Mım Chı 360 Zafer Dansları – Açılış Kokteyl Dansı 2023 Eylül  Büyükada Adalar Kültür Derneği 2023 Eyl -MIM CHI 360 Otantik DoğaçlamaOtantik Doğaçlama Solo İletişim Enigma Dansı LÖSEV Mim Chi 360 2023 EkimSonraki Next Pera Sanat Galerisi açılış kokteyli dans performansı Sonraki Pera”Duyumsa” Uluslararası Resim Sergisi dans performansı.Ocak 2024 TeNagehan Elibol Resim Heykel sergisi açılış performans dansı.  

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1

Narköy’de Zen Liderlik Kampı Yöneticiler Için Doğa Ve Bilgelikle Dolu Üç Günlük Yolculuk
Narköy’de Zen Liderlik Kampı: Yöneticiler için Doğa ve Bilgelikle Dolu Üç Günlük Yolculuk
Aşure Dayanışma Ve Birlik Ruhu Ile Muharrem Ayında Mutfaklarda
Aşure: Dayanışma ve Birlik Ruhu ile Muharrem Ayında Mutfaklarda
“menajerliği Telefon Açıp Business’ta Uçmakla Karıştırıyorlar” Dizem Tüzel, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
“Menajerliği telefon açıp business’ta uçmakla karıştırıyorlar” Dizem Tüzel, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Karaciğere Zararlı Yiyecekler Ve İçecekler Nelerdir
Karaciğere Zararlı Yiyecekler ve İçecekler Nelerdir?
Sanatın Evrim'i 22. Bölüm Gülay Yüksel, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 22. Bölüm – Gülay Yüksel, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
2024 İlk Yarısında Ücret Artışları Durağan Kaldı Şirketler Ne Yapacak
2024 İlk Yarısında Ücret Artışları Durağan Kaldı: Şirketler Ne Yapacak?
Türkiye’nin 2053 Sıfır Karbon Hedefine Yerli Katkı
Türkiye’nin 2053 Sıfır Karbon Hedefine Yerli Katkı
Zeynep Öykü, Türk Arplarıyla Sahne Aldı 'amherst Early Music'
Zeynep Öykü, Türk Arplarıyla Sahne Aldı ‘Amherst Early Music’
Mostafa Khanvierdi Zadeh, İran Resim Sergisi Next Pera Art Gallery
Mostafa Khanvierdi Zadeh, İran Resim Sergisi – Next Pera Art Gallery
Emre Bayar’ın Aranjörlüğüyle Elvan Elvan'dan Yeni Slow Şarkı Yürek İster
Emre Bayar’ın Aranjörlüğüyle Elvan Elvan’dan Yeni Slow Şarkı: “Yürek İster”
Moon Mimarlar İçin Devrim Yaratan Platform (2)
MOON: Mimarlar İçin Devrim Yaratan Platform
Climate Ist’24 Sergisi, İstanbul’da Sanatseverleri Bekliyor
“CLIMATE-IST’24” Sergisi, İstanbul’da Sanatseverleri Bekliyor
Rukiye Bektaş “muhafazakar Bir Ailede Büyüdüm” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Rukiye Bektaş: “Muhafazakar bir ailede büyüdüm” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Sanatın Evrim'i 21. Bölüm Deniz Say, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 21. Bölüm – Deniz Say, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Çiğdem Yorgancığlu Mim Chi 360 AtÖlyesİ'nde Mobius Yorumu
Çiğdem Yorgancığlu MIM CHI 360 ATÖLYESİ’nde Mobius Yorumu
Sinan Saygı’nın Son Kitabı 'İletişim Bir Süreçtir' Raflarda Yerini Aldı
Sinan Saygı’nın Son Kitabı ‘İletişim Bir Süreçtir’ Raflarda Yerini Aldı
Büyüleyici Ses Ve Sempatik Tavırlarıyla Osman Yüksekyayla
Büyüleyici Ses ve Sempatik Tavırlarıyla Osman Yüksekyayla
Serdar Ortaç, Sağlığına Ve İşlerine Odaklanmalı Yelda Başaran
Serdar Ortaç, “Sağlığına ve İşlerine Odaklanmalı” Yelda Başaran
Cigdem Yorgancioğlu mim Chi 360 tamtamlarla tango Cadde 24’te
Cigdem Yorgancioğlu Mim Chi 360 Tamtamlarla Tango Cadde 24’te
Hülya Yazıcı'nın Küratörlüğünde, Fatih Cağaloğlu'nda Sanat Buluşması
Hülya Yazıcı’nın Küratörlüğünde, Fatih Cağaloğlu’nda Sanat Buluşması
Dilara Kırmıt Kraliçe Krios Rolünde
Dilara Kırmıt Kraliçe Krios Rolünde
Ogün Sanlısoy Gİt Ep'sinin Sevilen Şarkısı Geri Dönme Kliplendi
Ogün Sanlısoy “GİT” EP’sinin Sevilen Şarkısı “Geri Dönme” Kliplendi
Sanatın Evrim’i 20. Bölüm – Pınar Kanber, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Uykunun Gizli Dünyası Rüyalarımızdan Ne Öğrenebiliriz, Psikoterapist Melinda Powell
Uykunun Gizli Dünyası: Rüyalarımızdan Ne Öğrenebiliriz?, Psikoterapist Melinda Powell
Yaz Partilerinin Yeni Favorisi İman Casablanca Müdür
Yaz Partilerinin Yeni Favorisi: İman Casablanca – “Müdür”
Ayşen Birgör, Pembe Yalan'ın Sözleri Ve Müziğiyle Dinleyicilerini Etkiliyor
Ayşen Birgör, Pembe Yalan’ın Sözleri ve Müziğiyle Dinleyicilerini Etkiliyor
Bosphorus Sailing Academy Ile Ortaklık Beymen Club Yelken Takımı
Bosphorus Sailing Academy ile Ortaklık: Beymen Club Yelken Takımı
Ferit Çetinkaya Yönetmenliğinde Sevda Beyazı Klip Çekimleri Tamamlandı
Ferit Çetinkaya Yönetmenliğinde “Sevda Beyazı” Klip Çekimleri Tamamlandı
Diyabet İlaçlarıyla Kilo Vermek Uzun Vadeli Başarı Mümkün Mü
Diyabet İlaçlarıyla Kilo Vermek: Uzun Vadeli Başarı Mümkün mü?
Tezcan Erol Ve Mert Aktürk İşbirliği Şahsenem'in Yeni Şarkısı Oyuncak Yaşımı Geçtim
Tezcan Erol ve Mert Aktürk İşbirliği: Şahsenem’in Yeni Şarkısı “Oyuncak Yaşımı Geçtim”
Sanatın Evrim'i 19. Bölüm Erdinç Arslan, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 19. Bölüm – Erdinç Arslan, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Milli Maç Heyecanı Vestel Amfi’de Yaşanacak! 
Milli Maç Heyecanı Vestel Amfi’de Yaşanacak! 
Pınar Deniz Magnum Özel Daveti “haz Peşindeysen”
Pınar Deniz – Magnum Özel Daveti – “Haz Peşindeysen”
Oturduğunuz Yerde Zayıflamak Ister Misiniz Yelda Başaran
Oturduğunuz yerde zayıflamak ister misiniz? Yelda Başaran
Yeni Kitap Yolda! Eray Emin Aydemir, Eylül Aşkın Ile… Özel Söyleşi
Yeni Kitap Yolda! – Eray Emin Aydemir, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Yazar Nesrin Dosdoğru'nun Yeni Romanı Babalarla Saklambaç Evrim Sanat Galerisi'nde Okuyucularla Buluştu
Yazar Nesrin Dosdoğru’nun Yeni Romanı “Babalarla Saklambaç” Evrim Sanat Galerisi’nde Okuyucularla Buluştu
Sanatçı Caner Kemahlıoğlu’nun İki Eseri Sergide Distopya Ve Yanındayım
Sanatçı Caner Kemahlıoğlu’nun İki Eseri Sergide: Distopya ve Yanındayım
Cemiyetin Ünlü İsimleri Come As You Are Lansmanında Buluştu
Cemiyetin Ünlü İsimleri Come As You Are Lansmanında Buluştu
Sanatın Evrim'i 18. Bölüm Av.serra Taşköprü, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 18. Bölüm – Av.Serra Taşköprü, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sosyal Medya Ve Kapitalizm Eleştirisi Lunatic Asylum Sergisi
Sosyal Medya ve Kapitalizm Eleştirisi: Lunatic Asylum Sergisi
İş Dünyasında Yz İnsan Kaynakları Yönetiminde Yeni Dönem
İş Dünyasında YZ: İnsan Kaynakları Yönetiminde Yeni Dönem
Yed I Sevda Konserinde Depremzede Çocukların Performansı Büyük Alkış Aldı
Yed-i Sevda Konserinde Depremzede Çocukların Performansı Büyük Alkış Aldı
“Çağdaş İle Şarkı Bahçesi” Yeniden Mi Yayınlanacak Çağdaş Suseven, Eylül Aşkın Ile… Özel Söyleşi
“Çağdaş İle Şarkı Bahçesi” Yeniden Mi Yayınlanacak? Çağdaş Suseven, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Gunsu Saracoglus Rebirth Collection Can Be Visited Until July 4th
“ReBirth, Kayıp Parça Kimde?” Sergisinin Geliri TUKD’ye Bağışlanacak
Sanatın Evrim'i 17. Bölüm Günsu Saraçoğlu, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 17. Bölüm – Günsu Saraçoğlu, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Esma Sultan Yalısında Yeni Alpet Vizyonu Çiğdem Yorgancıoğlu
Esma Sultan Yalısında Yeni Alpet Vizyonu Çiğdem Yorgancıoğlu
Mutluluk Kavramı Tartışıldı Gençlerin Derin Düşünceleri Ödül Getirdi
Mutluluk Kavramı Tartışıldı: Gençlerin Derin Düşünceleri Ödül Getirdi
Tkyd, Anadolu Panelleri Ile 2024’te Adana’da Sanayicilerle Buluşuyor
TKYD, Anadolu Panelleri ile 2024’te Adana’da Sanayicilerle Buluşuyor
Şahsenem, Anne Olduktan Sonra İlk Kez Sahnelere Döndü Ve Ödül Aldı
Şahsenem, Anne Olduktan Sonra İlk Kez Sahnelere Döndü ve Ödül Aldı
Rıdvan Akparlak “Öğretmek Için Eğitim Almak Gerekiyor” Eylül Aşkın Ile… Özel Söyleşi
Rıdvan Akparlak: “Öğretmek için eğitim almak gerekiyor” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi